השידור החוזר

השידור החוזר

השידור החוזר של השיעור השבועי בחסידות


לצפייה והורדת הספר באתר Hebrew Books  


השיעור השבועי בחסידות

השיעור מתקיים בכל יום חמישי בשעה 20:40, הכניסה חופשית, שידור חי באתר.

לשיעור החסידות הנמסר ע"י הרב בימי חמישי, היסטוריה מרתקת רבת שנים. 

הקמתו של השיעור התרחשה בשנת תשי"ח (1958). לאחר פטירתו של הרב אברהם חן ז"ל (שהיה סנדקו של הרב אבן ישראל, ובין האישים שטבעו בו את חותמם בנעוריו) באותה שנה, החליטו ידידיו להקים שיעור חסידות לזכרו (ברבות השנים אף זכה השיעור לשם "חוגי חן למשנת חב"ד"). השיעור פנה לשמנה וסולתה של הציבור בישראל באותם ימים – אישי ציבור ואינטלקטואלים. השיעור התקיים בביתו של הרב חן ברחביה ונמסר ע"י הרב זוין, שהיה מידידיו הקרובים של הרב חן. 
  
לאחר שנה בה מסר את השיעור, נבצר מהרב זוין להמשיך והוא פנה אל הרב עדין אבן-ישראל (שטיינזלץ) שימלא את מקומו. כך החל הרב במסירת השיעור שחגג כבר 50 שנה להיווסדו. בעשרות שונות קיומו, עוסק השיעור בלימוד של תורת חב"ד, מן הספרים היסודיים ביותר של תורה זו – ספר התניא, ליקוטי תורה ,דרך מצוותיך וכיום בסידור האדמו"ר הזקן.  
    
בין המשתתפים בשיעור ניתן היה למצוא את מר זלמן שז"ר -נשיאה השלישי של מדינת ישראל- שהשתתף בשיעור גם בעת כהונתו, הפרופסור שמואל הוגו ברמן, מלומדים ואישי ציבור נוספים. במסגרת השיעור אף יצא לאור ספר הק"ן, המוקדש ל150 שנה לפטירתו של האדמו"ר הזקן. 
    
השיעור שהחל בביתו של הרב חן, נדד עם השנים למקומות רבים. ביניהם – בית הסטודנט בשכונת טלביה, בית הכנסת "הצבי ישראל" שבאותה שכונה (שם נמסר השיעור במשך שנים רבות) וגם בביתו של הנשיא מר זלמן שז"ר. לפני כעשור נפתח מרכז שטיינזלץ בשכונת נחלאות – והשיעור השבועי – בא אל המנוחה ואל הנחלה. כיום מלמד הרב בשיעור מן הספר "סדר תפילות מכל השנה עם פירוש המלות עפ"י דא"ח".