אודות שפע

אודות שפע

ארגון שפע הוא ארגון הגג של מוסדות הרב עדין אבן-ישראל (שטיינזלץ)
  
הארגון הוקם במקור בסוף שנות השבעים על מנת לשמש כארגון העל של הפעילויות השונות של הרב עדין אבן ישראל (שטיינזלץ): הוצאת הספרים, הקמת מוסדות חינוכיים, חינוך על-פורמלי, וניהול אדמניסטרטיבי ופיננסי של כלל המוסדות. פעילות הרב גדלה עם השנים, מוסדות רבים נפתחו, ארגונים נוספים הוקמו, ופרסומים וספרים רבים יצאו לאור.
  
בשנת 2005 שפע חזרה לרכז את כל הפעילויות והארגונים השונים ולקדם את החזון של הרב. ארגון שפע יושב במרכז שטיינזלץ בשכונת נחלאות בירושלים, ומרכז את הפעילות של כל מוסדות הרב בארץ וברחבי העולם. במרכז נמצא משרדו האישי של הרב, וכן משרדי ההנהלה הכללית של ארגון שפע, אגף יחסי הציבור וגיוס הכספים עבור פעילות המוסדות, וניהול ארגוני ורוחני של מוסדות החינוך ואתר שפע. 
  
במרכז יושב גם המכון הישראלי לפרסומים תלמודיים. מכון מחקר והוצאת ספרים, הבנויים סביב עבודתו של הרב. הפרוייקט החשוב ביותר של המכון מזה ארבעים וחמש שנה, היה הוצאת התלמוד המבואר שהוצאתו לאור בעברית הסתיימה בשנה האחרונה. 
  
כיום הרב וצוותו עובדים על ארבע פרויקטים חדשים: ביאור על המשנה, ביאור על התנך, ביאור על משנה תורה לרמב"ם ופירוש מעמיק על הסידור. בנוסף לתרגום התלמוד המבואר לשפות נוספות ובהוצאת ספרים נוספים . את הספרים מפיצה ומוכרת הוצאת 'קורן' והוצאות  ספרים נוספות.
  
במרכז ניתנים שיעורים והרצאות, על ידי הרב בעצמו, ועל ידי רבנים ואנשי רוח בנושאים מגוונים. כמו כן נערכים בו פעילויות שונות של מוסדות שפע, בית מדרש לנשים,.סמינריונים וסדנאות, התוועדויות חסידיות ותפילות.
  
כל פעילות ארגון שפע מונחית על ידי קריאתו של הרב אבן ישראל, מזה שנים רבות, 'למד את עמי' – הבאת והנגשת אוצרות התרבות היהודית לכול. 

לאורך השנה מקיים ארגון 'שפע' ומוסדותיו השונים אירועים, התוועדויות, תפילות וערבי עיון. חלק מן האירועים פתוחים לציבור הרחב וחלקם למוסדות השונים.  
פירוש ספרי התנ"ך

התנ"ך הוא אבן-התשתית של היהדות, הספרות והתרבות, מלומדים רבים לאורך ההיסטוריה כתבו פירושים על ספריו השונים של התנ"ך, אך מעטים הם אלו אשר הצליחו לכתוב פירוש כולל על התנ"ך כולו. הרב עדין אבן-ישראל (שטיינזלץ) עובד בלווי צוות עורכים ומגיהים על פירושו על כל ספרי התנ"ך. בדומה לביאור התלמוד גם כאן מקפיד הרב על פירוש בהיר ותמציתי המיועד לכלל הקוראים, עם פירוש הלשון המקראית, התייחסות לפרשנות הקלאסית ולרקע ההיסטורי. הספר הראשון שיצא השנה כחלק מפרויקט זה הוא ספר תהילים המבואר. 

המהדורה המלאה אמורה להתפרסם בשנים הקרובות בעברית ובאנגלית.


המשנה המבוארת

מאת: עדין אבן-ישראל (שטיינזלץ)

המשנה היא הטקסט הראשוני של התורה שבעל פה, מן התלמוד ועד לדורנו נוספו לה פירושים שונים. מהדורת המשנה המבוארת של הרב עדין אבן-ישראל שטיינזלץ כוללת:

הקדמות ורקע למסכתות, פיסוק, ניקוד וחלוקה של המשנה, ביאור קצר ובהיר, בירור וביאור מושגי יסוד וטעמי המשנה, מבחר שיטות ופירושים של הראשונים והאחרונים, מסקנות הלכתיות וציון ההתפתחות מן התלמוד ועד ימינו, רקע משלים בתחום הארכאולוגיה, הבוטניקה, הגיאוגרפיה, ההיסטוריה, הזואולוגיה והלשון, ותמונות ותרשימים המסייעים להבנה ולהמחשה. מסכת שביעית כבר יצא לאור ובקרוב יראו אור מסכתות נוספות.
לפרטים נוספים ולרכישה


לדף הלימוד של מסכת שביעית
משנה תורה לרמב"ם – היד החזקה

"למעשה אין שום ספר בכל ספרי ישראל – החל מן הגמרא ועד לכל הספרים השייכים וצמודים לה כגון מדרש-ההלכה – הספרא והספרי, המכילתא והתוספתא וכל מדרשי-האגדה, שיכלול בתוכו את כל התורה ממש. ומציאות היא, שלפניו לא היה ואחריו עדיין לא נוצר שום ספר, שמקיף את כל העולם היהודי כולו מקצה אל קצה. ספר 'משנה-תורה' לרמב"ם מיוחד מצד זה מכל הספרים, בכך שהוא כולל בתוכו את התורה כולה, בכל השטחים והתחומים, בכלליה ובפרטיה."  
הרב עדין אבן-ישראל (שטיינזלץ)  

  
המהדורה החדשה כוללת בתוכה ניקוד ופיסוק, הקדמות, תוכן עניינים לכל יחידה, ביאור, תמונות ואיורים, פסקים ושיטות והרחבות הלכתיות מן השולחן ערוך ועד זמננו. המהדורה הושקה באירוע סיום מחזור לימוד הרמב"ם היומי והתחלת המחזור החדש, בבנייני האומה בכ"א כסלו 13/12. המהדורה נבחרה להיות המהדורה הנלמדת בפרויקט הרמב"ם היומי ובמסגרתה יצא לאור ספר המדע ללומדים. בשבועות הקרובים יצא לאור ספר מדע ואהבה בהוצאת קורן.
   
המהדורה החדשה כוללת בתוכה ניקוד ופיסוק, הקדמות, תוכן עניינים לכל יחידה, ביאור, תמונות ואיורים, פסקים ושיטות והרחבות הלכתיות מן השולחן ערוך ועד זמננו. הספרים הראשונים יצאו בזמן הקרוב.
פרויקט התלמוד באנגלית

פרויקט התלמוד באנגלית הוא עיבוד חדש של תרגום התלמוד המבואר של הרב עדין אבן-ישראל שטיינזלץ. המהדורה הותאמה לקהל דוברי האנגלית ונערכה מחדש עם הסברים נוספים בצירוף תמונות צבעוניות. ביאורו המונומנטלי בשפה האנגלית של הרב אבן-ישראל שטיינזלץ, עומד במלאכת מחשבת טיפוגראפית פורצת דרך של הוצאת קורן, המסדרים את התמונה המלאה של הסוגיה בעזרת מגוון כלי למידה מאירי עיניים. יצאו לאור כבר כמחצית ממסכתות התלמוד, והמסכתות הבאות יצאו לאור לפי לוח הזמנים של הדף היומי.
המהדורה הדו לשונית כוללת: 
בעברית - דף וילנא מנוקד ומפוסק, פירוש רש"י מנוקד ומפוסק, ופירוש תוספות מפוסק. הפניות לפירוש באנגלית.
באנגלית - ביאור מקיף ושיטתי, תרגום ישיר של הארמית, הקדמה וסיכום לכל פרק, תמונות ואיורים, מראה מקום לפסוקים, תוספת השמטות הצנזורה, סיכומים הלכתיים תמציתיים, רקע ההיסטורי על הסוגיה, סיכומים על אישי התלמוד.

פרויקט התלמוד באנגלית הוא עיבוד חדש של תרגום התלמוד המבואר של הרב עדין אבן-ישראל שטיינזלץ. המהדורה הותאמה לקהל דוברי האנגלית ונערכה מחדש עם הסברים נוספים בצירוף תמונות צבעוניות. כמעט כבר מחצית מן התלמוד יצא לאור ובכל שנה יוצאות מסכתות נוספות.

לפרטים נוספים ולרכישה